Jak radzić sobie z niedobrym pracodawcą?

To jak traktujesz swoją pracę i jak widzisz swój pobyt w tym miejscu zależeć będzie wiele od tego jak postrzegasz własnego pracodawcę. Termin pracodawca znaczyłby zarówno Twego bezpośredniego przełożonego i samą firmę. Jeśli czujesz, że masz niedobrego pracodawcę istnieje jedynie małe prawdopodobieństwo, iż pozostaniesz w tej firmie.

Ale jakim sposobem radzić sobie ze złym pracodawcą? Nie możesz po prostu zrezygnować bez przemyślenia alternatyw, które masz. Co zrobisz, kiedy w następnej pracy skończysz z jeszcze gorszym szefem? Będzie lepiej, jeżeli poznasz procedury radzenia sobie z takimi kłopotami. Oto parę pomysłów jak radzić sobie ze złym pracodawcą.

1. Posiadanie złego pracodawcy nie jest dobrą rzeczą, ale to nie jest czymś nowym. Ludzie mieli kłopoty z pracodawcami od chwili powstało pojęcie zatrudnienia. Oceń swoją sytuację i spróbuj zebrać informacje, w czym leży problem.

2. Co szczególnie jest Twoim problemem? Czy jest to kierownik czy może polityka firmy jako całość. Odpowiedź na te pytania winna określić kierunek działania.

3. Jeżeli masz kłopoty ze swoim przełożonym spójrz na rzeczy, które możesz uczynić. Być może będzie można złożyć zażalenie na zachowanie przełożonego. Tylko pamiętaj, że cokolwiek zrobisz nie może być sprzeczne z strategią firmy.

4. Jeśli masz problemy m.in. z kierownikiem, możesz poprosić o pomoc dział HR firmy. Ludzie obsługujący ten dział powinni być w stanie poradzić sobie z tego typu kłopotem.

5. Należy uwzględnić, że skarga przeciwko konkretnej osobie winna być rzeczowa i autentyczna. Wszystko powinno być udowodnione. Jeżeli chodzi tutaj o pewnie nieporozumienie nie może to być argument, by narzekać.

6. Można ot tak pomyśleć o zmianie pracy. Narzekanie na politykę firmy nie będzie czymś, co jest pozytywnie postrzegane przez wielu ludzi. Pozostanie jedynie rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia.

To są niektóre z rzeczy, które możesz uczynić, ażeby poradzić sobie ze złymi pracodawcami.

Share This Post

site by bcz