Z jakiego powodu pracownicy odchodzą? Najważniejsze powody

Zmiany w kadrach pracowniczych są sporym problemem dla każdej firmy. Koszt zastąpienia zatrudnionego jest nierzadko nadzwyczaj wysoki, potrzeba na to dodatkowego czasu. Kłopotem będzie konieczność przeszkolenia nowego pracownika. Dobrym pomysłem jest więc zachowanie stałej kadry.

Jednym ze środków na zatrzymanie pracownika jest poznanie powodów, dla jakich rezygnują oni z pracy w pierwszej kolejności. Jakie są najczęstsze względy ich rezygnacji z pracy? Oto skrótowy przewodnik przedstawiający najczęstsze preteksty.

1. Specjaliści twierdzą, iż pracownicy naprawdę nie rezygnują z pracy, oni opuszczają swoich kierowników. Gdy przełożony wie jak świetnie dogadywać się ze swoimi ludźmi i traktuje ich fantastycznie, zarówno jako zwierzchnik i człowiek, wówczas pracownicy pozostaną chociażby w nie najlepszej pracy.

2. Reorganizacja powinna odbywać się tylko wówczas, kiedy istnieje realna potrzeba. Jeśli firma robi ją co rok bądź co sześć miesięcy, pracownicy mogą stać się naprawdę sfrustrowani i mogą stwierdzić, iż jest to motyw do opuszczenia miejsca pracy. Reorganizacja znaczy dla pracowników wiele zamieszania.

3. Firmy winny posiadać jakąś formę konkurencji pośród swoich zatrudnionych, ale to wszystko winno być poczynione w sposób przyjazny. Jeżeli zostanie to wykonane niepoprawnie będąc zarzewiem stresu pośród pracowników może to być pretekst do odejścia.

4. Pracownicy muszą czuć wsparcie firmy, wtenczas rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia nie będzie miało miejsca.

5. Powinna być równowaga miedzy pracą a życiem zatrudnionego. Gdy zaledwie poczują się jak niewolnicy to zaczną wyszukiwać sposobu by odejść z firmy.

6. Gdy zatrudniony pozostanie zatrudniony ma pewne oczekiwania w oparciu o to, co obiecano mu w procesie rekrutacji. Jeżeli te oczekiwania nie pozostaną spełnione to poczuje się oszukany i będzie myśleć o pracy u kogoś innego.

To jedynie parę motywów, dla których pracownicy opuszczają miejsce zatrudnienia.

Share This Post

site by bcz